Stěhování bez stěhovací firmy

Nezapomeňte na kartony!

Pokud všechno správně zabalíte, půlku času ušetříte!

Důkladné zabalení věcí je povinností při každém stahování. Začít byste však už měli při správném výběru balicích kartonů. Některé kartony ze známých nábytkářských firem bývají někdy i těmi nejhoršími. Už z vlastních zkušeností jistě víte, že velmi dlouho nevydrží. Buď při ukládání změní formu, nebo se vám zcela rozpadnou. Nicméně existuje i několik jiných řešení. Nepřehlédněte následující užitečné rady.

  • Informujte se v nějakém obchodě s ovocem a zeleninou, nebo v supermarketu, zda by vám uměli poskytnout použité kartony z banánů. Tyto jsou nejen levnější ale také mnohem mohutnější. Pokud právě potřebujete místo pro vaše knihy, tak tyto krabice jsou pro ně jako stvořené. Protože jsou menší, nezapomeňte si vzít o pár kusů více.
  • Nekupujte krabice v nábytkářské firmě nebo v stavebninách, ale v stěhovací firmě ve vašem okolí. Dají se dokonce i zapůjčit což je mnohem praktičtější. Navíc jsou také stabilnější než ty z velkoobchodu.
  • Pokud byste si však přece jen koupili tradiční kartony z velkoobchodů, raději se dvojnásobně ujistěte. Přelepte dvakrát krabici lepicí páskou podél a dvakrát křížem spodkem krabice. Budete překvapeni, ale skutečně to dokáže dělat zázraky. Určitě budete rádi, pokud se vám krabice zpod rukou nerozpadne. Kartony se pokuste co nejlépe uzavřít. Výrazně vám to usnadní manipulaci s nimi i transport.
  • Nenaplňujte krabice úplně, ale raději si nechte více místa. Použijte raději o 10 kartonů více, než byste se měli zatěžovat. Uvidíte, vaše záda vám za to poděkují. Pokud balíte například knihy, tak i u nich si dávejte pozor na množství a nechte si více místa, na vrch pokládejte lehké předměty, jako například podušky, deky, nebo jiné maličkosti.
  • Vše si důkladně označte. Ušetříte si tím čas a nemusíte se dvakrát vracet pro zapomenutou krabici.
  • Při balení nádobí použijte staré časopisy nebo balicí papír. I zde nešetřete na balícím papíru. Především si dávejte pozor na špičaté předměty.

 

 

 

Věříme, že jsme Vám tímto článkem poskytli pár cenných rad při vaší cestě za novým domovem. Pokud byste se po tomto příspěvku přece jen rozhodli pro stahování s profesionály, tak nás neváhejte kontaktovat.

 

Zdroj:

https://www.transport-koenig.at/blog/8-umzug-blog/21-umziehen-ohne-umzugsfirma-umzugskartons

Tipps zum Umzug mit Kindern

https://www.umzug-wien.at/blog/61-tipps-umzug-mit-kindern.html

Tipps zur Wohnungsuche

https://www.umzug-wien.at/blog/65-wohnung-suchen-mit-erfolg.html