Stěhování v létě: Na co byste si měli dávat pozor

Podle statistik se Češi nejvíce stěhují v letních měsících. Takové stěhování má totiž několik výhod, je teplo, slunečno, děti mají prázdniny a vám se spíše podaří zajistit si dovolenou. Letní stěhování vám může přinést i pár nevýhod.

Které jsou to, jaká rizika vám hrozí a na co byste si měli dávat pozor, vám prozradíme v následujícím článku.

Stěhování v létě, co musíte vědět

V létě jsou stěhovací firmy nejvíce vytížené, právě z tohoto důvodu byste neměli zapomínat na jejich brzké zarezervování. Jak jsme již zmínili výše, Češi tento důležitý krok dělají hlavně v teplých letních měsících. Častými důvodem je pěkné počasí a volno v práci.

Pokud plánujete využít služby stěhovací firmy, tak si ji určitě rezervujte alespoň měsíc dopředu. Stěhování na poslední chvíli vás nejenže vystresuje, ale stojí i hodně peněz. Navíc je dost možné, že se vám v poslední minutě nepodaří sehnat člověka, který by vám pomohl s náročným stěhováním.

Správné načasování, a jakožto i správný výběr stěhovací firmy jsou prvními důležitými kroky pro úspěšnou realizaci vašeho stěhování.

Kdy je v létě stěhování cenově výhodnější – Stěhování v létě během pracovního týdne

Pokud se rozhodnete pro stěhovací firmu, tak si raději naplánujte jeden den během pracovního týdne. Víkendy jsou namáhavější a firmy si za ně účtují více. Úterý a středa jsou nejméně vytížené dny, a proto je i dost možné, že se vám podaří dohodnout na ceně. Nezapomeňte se o tom informovat a využijte možnost zorganizovat si stěhování rychlejším a levnějším způsobem.

Stěhování uprostřed měsíce

Dalším oblíbeným termínem u Čechů je stahování na začátku a na konci měsíce.

Jak je již každému dobře známo, ceny služeb rostou v závislosti na poptávce. Proto si naplánujte stěhování uprostřed měsíce, kdy je poptávka po stěhovacích firmách výrazně nižší. V tomto období je dost možné, že vám firma poskytne slevu, nezapomeňte se o tom informovat.

Na co byste si měli v létě dávat pozor

Stěhování na velké vzdálenosti je v létě obrovskou výzvou, především pokud jsou teploty příliš vysoké. Totiž ne každá společnost disponuje klimatizací v úložných prostorech ve svých dodávkách. Teploty v těchto prostorách mohou vystoupit na velmi vysoké teploty. Zohledněte tuto skutečnost a dejte pozor na to, co převážíte.

V tomto ročním období není vhodný transport zvířat, rostlin nebo potravin.

Pokud by bylo přece jen nezbytné stahování s vašimi domácími mazlíčky i v létě, nezapomeňte jim poskytnout dostatek tekutin. Nezapomínejte i na vaše pomocníky a zabezpečte jim dostatek vody a tekutin.

Pokud si organizujte stahování sami, měli byste předem myslet na lidi, kteří vám se stěhováním pomáhají. Zajistěte jim dostatek vody, minerálky, tekutin, ovoce, a nezapomínejte na nějaký malý snack, který vás udrží v dobré náladě. Myslete i na dostatečnou ochranu před sluncem. Pořiďte opalovací krémy, a nevynechejte ani pokrývku hlavy. Nikdo by si přece nepřál odnést si ze stěhování spálení nebo sluneční úpal.

Zdroj

http://www.umzugbewertungen.de/move/umzug-im-sommer