Výběr nového domova pro Vaši rodinu

Už je rozhodnuto: Stěhujete se s rodinou do zahraničí. Přípravné období začíná a nastal čas pro důležitá rozhodnutí od data stěhování až po výběr místa, kde se chystáte žít.

Výběr toho správného domova je zárukou pro vaši dlouhodobou spokojenost. Rovněž i výběr sousedů hraje důležitou roli při zabydlení se. Víte však, na co je třeba brát největší ohled, když se stěhujete do zcela neznámé země?

Už roky jsme pomáhali rodinám pocházejících z různých kontinentů při výběru toho správného domova. Shromáždili jsme pro vás ty nejdůležitější věci, které byste měli zvážit, pokud se právě chystáte žít v zahraničí.

reading-77167

1. Cenová dostupnost

Většina expertů si vybírá svůj budoucí domov už předtím, než přijedou do zahraničí. Není to samozřejmě nezbytnost, ale měli byste si udělat malý průzkum předtím, než vyrazíte. Váš příjem v nové zemi bude záviset na mnoha faktorech. Znáte místní daně? Porovnali jste si životní náklady s vaší domovskou zemí? Jaké aktivity plánujete dělat ve vašem volném čase? A co budou dělat vaše děti? Zvážení všech těchto skutečností vám usnadní vytvořit si obraz o novém domově.

2. Lokalita

Pokud lidé hledají nový domov, lokalita pro ně hraje zřejmě tu nejdůležitější roli. Před plánovaným odjezdem byste měli zvážit několik důležitých věcí. My vám přinášíme několik z nich.

– Jaké jsou možnosti zaměstnání?

– Mohou se moje děti snadno dostat do školy nebo navštěvovat mimoškolní aktivity?

– Je zde veřejná doprava nebo doprava zabezpečující dopravu dětí do školy?

– Jsou obchody a jiné vybavení v rozumné vzdálenosti?

– Je to klidná a pro rodiny přátelská oblast?

3. Dostupnost

Místo pro váš domov je již vybráno. Těšíte se z toho, že jste konečně našli ideální lokalitu. Při hledání však postupně zjišťujete, že není všechno tak růžové, jako by se na první pohled mohlo zdát. Cena je buď příliš vysoká, nebo nejsou k dispozici žádné volné domy či byty. V takovém případě byste měli mít otevřené vždy boční vrátka. Nezaměřujte se jen na centrum, ale poohlédněte se i po jiných okrajových čtvrtích. Poptávka a nabídka se v závislosti na místě může výrazně lišit. Proto buďte vždy obezřetní a mějte připraveno několik alternativ.

4. Domácí zvířata

Při výběru nového domova myslete i na své domácí mazlíčky. V případě, že hledáte apartmán, tak si promyslete, zda je dostatečně velký nejen pro vás ale i pro vaše nejvěrnější přátele. Myslete i na zelené plochy a parky pro každodenní procházky. Někteří vlastníci by se mohli zdráhat domácích zvířat, ať už v bytě nebo domě. Takže se nezapomeňte vždy zeptat, zda jsou zvířata povolena, a pokud ano, tak zda tu jsou nějaká pravidla, která je třeba dodržovat.